Profesor Fiala je normálně trapnej.

Featured Image

Moje dcera zná dva druhy trapných lidí – trapnej (asi 90 % lidské populace) a normálně trapnej (5% lidské populace). Předseda ODS prof. Fiala je normálně trapnej.

Zaznamenal jsem tu historku poněkud se zpožděním, ale zase jsem ji měl s videem, dávali to ve zprávách. Šlo o to, že jakási poslankyně volená za ODS (Zuzana Majerová-Zahradníková) odmítla hlasovat pro odvolání mladýho Klause z čela školského výboru sněmovny, pravděpodobně proto, že on ji sám v minulosti také podpořil v nějaké jiné volbě. Profesor Fiala, který se jinak vyznačuje vybraným a distingovaným chováním, to komentoval větou:

„Já si to tak úplně nedokážu vysvětlit, snad jenom tím, že paní poslankyně, to mě tak napadá, může být do Václava Klause zamilovaná, nebo něco takového“

Zejména mě fascinuje ta mnohoznačná část „…nebo něco takového“.

Koukal jsem na to jako blázen. Samotná replika je úlet, ale ještě zajímavější byl tón, kterým to pan profesor pronesl. Culil se u toho a pravděpodobně si myslel, že říká něco velice vtipného. Jeho míra sociálního intelektu nebude nijak vysoká, možná by mu mohl kníže Pavel z Hluboké zaplatit nějaké školení. Jako by si ani neuvědomoval, že to není vtip, že právě komentuje probíhající rozpad jeho projektu. ODS držela ve sněmovně 25 mandátů, z toho o dva přišla (Klaus a Majerová-Zahradníková), to zmanená odepsat nějakých 8% mandátů a zákonodárné síly. Tomu říkám geniální taktický tah.

Dobře znám toto chování z diskusí tady na D-FENSovi, kde se denně opakuje situace, že diskutujícímu dojdou argumenty a tak začne na svého oponenta vytahovat nějaké věci z jeho života, o kterých se domnívá, že existují a dají se použít k osobnímu útoku na něj. Například:

A (normální diskutující): „Včera jsem šel s dětmi na procházku a viděl jsem…“

B (Fiala like asshole): „Jseš socka, musíš chodit pěšky, protože nemáš na auto.“

Proč to B udělal? Protože je to kripl. Zdeformoval ho komunismus, agrosocialismus, digitální svazáctví, jeho rodiče ho špatně vychovali a navíc když ho dělali, měli puštěnou TV Nova. Kromě toho si neosvojil dovednost zpracovávat prosté informace, protože věta „šel jsem na procházku“ znamená toliko „šel jsem na procházku“.

Pokládám za samovysvětlující, když se nějaký zmrd takto odkope. Svým způsobem je to příležitost, protože vám dá nahlédnout do svého pokurveného základního kódu a vy hned víte, na čem jste. Když tohle někdo dělá v reálném životě, tak u mě skončil, protože neexistuje způsob, jak tohle dát zpátky. V takového člověka okamžitě pozbydete důvěru, protože už víte, co tenhle člověk udělá, až vznikne skutečný problém. Nebude ho nijak věcně řešit, bude se utápět v osobních útocích na toho nebo ty, co ho podle jeho názoru způsobili a nakonec bude pořvávat urážky jako hysterický teploušek. Takový člověk je pro jakýkoli záměr nepoužitelný, protože je úplně k hovnu. Hodí se jen na to, aby žral, sral, čučel na telku, byl z něj disciplinovaný spotřebitel a sem tam si do někoho rýpnul.

A tohle všechno platí v plné míře pro pana profesora Fialu. Tváří v tvář krizi své strany se neudrži a nechá nás nahlédnout do svého primárního kódu, abychom viděli, že je … normálně trapnej. Místo aby se nějak věcně postavil problému, který zjevně má, nepřijde na nic lepšího, než osobně zaútočit na člena své strany. Fakt leader k pohledání.

A stranu vedenou tímto člověkem chce nějakých 10% elektorátu volit. To jim muselo přeskočit. Pokud vezmeme v úvahu základní definiční algoritmus velkých veřejných projektů, tedy „nahoře huj, dole fuj“, tak asi zatěžko doufat, že by se v takovém prostředí rodily nějaké ideje mající formovat společnost k lepšímu.

Celá story pokračovala.

Fiala se prý omluvil.

Poslankyně byla nádavkem vyloučena ze strany, protože „ODS uplatnila vnitrostranické mechanismy“. To, že poslanec je vázán svým voličům a nikoli stranickému sekretariátu evidentně nemělo pro ODS žádnou cenu, takže poslankyně přestala být členkou ODS. Stalo se tak po deseti letech členství. Ponechala si mandát. Jak vidno, vyloučení ze strany za nevhodné názory je opět součástí společenského diskurzu. Nemyslím si však, že by jí to mělo mrzet.

Co horšího. Abychom si uvědomili, jak vypadá opravdový amatérismus.

Kdo má nějaký zájem na zachování a fungování české pravice, ten by měl asi mlátit hlavou o stěnu. Ale vlastně ne, protože ODS žádné pravicové hodnoty nereprezentuje. Je to jen taková prázdná schránka provozovaná unavenými úředníky.

Dejme tomu, že by mladej Klaus byl co k čemu a slova mu z úst do rukou vejíti ráčila. To mi u něj připadá jako ten největší problém. Ale dejme tomu, že by založil vlastní stranu, jak ostatně vytrvale naznačuje. Pak by se panu profesorovi povedl skutečný mistrovský kousek. Vytvořil by podmínky pro vznik nové parlamentní (!) strany, a za předpokladu další spolupráce zrzavé poslankyně s mladým Klausem dokonce zastoupené dvěma poslanci, nacházející se v konkurenčním postavení k ODS. Dobrá práce. Až to v ODS dodělá, mohli by toho zoufalce půjčit pirátům.

Takže pan profesor ulevil svému nitru, trochu si zavtipkoval, kromě něho se nikdo se nesmál, musel se za to omluvit, oslabil svůj parlamentní vliv a vytvořil si konkurenci, a to všechno proto, že je normálně trapnej.

 


01.05.2019 D-FENS

12345 (241x hodnoceno, průměr: 1,52 z 5)
11 359x přečteno
Updatováno: 1.5.2019 — 22:54
D-FENS © 2017