Tobacco party

Featured Image

Tohle večerní zamyšlení bude na téma motivace, důslednosti a toho, jak máte rádi svoje cígo.

V České republice kouří 30% populace. V Dánsku je to zhruba taky tolik, takže hulíme jak Dáni. Proč o tom píšu? Dozvíte se.

Tři miliony lidí si dají cígo.

To je kurva hodně. Jednou vás to zabije. Hovno. Nezabije vás to. Kdyby to zabíjelo, byli byste mrtví. Zabíjí to až v kombinaci s jinými faktory, z nichž většinu nemůžete ovlivnit. Jestli vás to uklidní, já taky umřu, i když nekouřím, a nepochybně mě přežije celá řada stejně starých lidí, kteří kouří.

Upřímně řečeno na mě kouření nedělá dojem, protože nevidím žádnou pointu v tom nacpat listí do papírový trubičky, zapálit to, dýchat ten kouř a foukat ho jiným lidem pod nos, ale držím se hesla „nehas, co tě nepálí“ a nikomu se do kouření neseru. Že v tom nevidím smysl já neznamená, že ho tam nevidí někdo jiný, což je doufám dost silná mesič pro všechny ty bojovníky s kouřením.

Já nehulím, ale mám zas jiné nectnosti. Já jedu na kofein. A představte si. že bude existovat establishment, který zakáže kávu, kofein a věci, co vypadají nebo chutnají jako káva nebo kofein. Kafe, Red Bull, všechno zakázat. Je to přece zbytečné. Žádný slušný a spořádaný člověk kávu ani energeťáky nepotřebuje, beztak mají mizivou výživnou hodnotu, prostě by stačilo, aby nebyl unavený. Podíval se na Ulici, na zprávy, na Ordinaci a šel na kutě.

Demagogie? No jasně, demagogie jak kráva. Ale je úplně shodná s argumentací zastánců zákazu kouření nebo elektronických cigaret.

Taky postrádáte nějaké věrohodné údaje o tom, kolik lidí vlastně umře v důsledku kouření? Tak je postrádejte dál, ony totiž neexistují. Prakticky nelze oddělit od sebe jednotlivé dílčí příčiny smrti mrtvých lidí prolezlých nemocema a nikdo se o to nesnaží, proto se při tvorbě různých statistik používají nepřípustná zjednodušení a bulharské konstanty. Když někdo ve svém životě pět let hulil a umřel, do jaké kolonky patří? Kuřák? Nekuřák? Hmm? A když někdo umře a má v kartě „nekuřák“, je to proto, že nekouřil nebo že to doktorovi neřekl?

Ať je to káva nebo kofein nebo si jen dáváte lajnu na hajzlu, jednoho dne zjistíte, že děláte vše špatně a že vláda ví nejlépe, co je správné. Sice to neumějí nijak odůvodnit, ale furt to budou zkoušet, dokud jim nenarvete koule do svěráku.

Taky máte rádi kafíčko? Nebo cigárko? Kafíčko a cigárko?

Představte si, že existuje establishment, co vám chce zakázat cigárko. Máte cigárko rádi, hulíte už roky, ještě jste neumřeli a teď vám ho zakážou. Já si tedy nejsem jistý, že ho chtějí zakázat, oni spíš chtějí jen vést boj s kouřením, plíživě vás buzerovat, vybírat daně, inkasovat prachy za ty kampaně „proti kouření“, vést agendy a realizovat projekty, co jsou úplně na hovno, jinak by vás nebyly tři miliony, takže kouření nezakážou, ale budou to na vás zkoušet. Neustále poroste seznam míst, kde si nezapálíte, budou vám ztěžovat přístup k matroši a dělat z vás asociální kretény.

Potrefených bude tři mega.

Nechápu, jak může někdo rád kouřit a současně podporovat politický subjekty, co „bojují s kouřením“. To je stejná schíza jako feministky, co podporují z ideových důvodů islamizaci Evropy. Když jim člověk podrží dveře nebo civí na kozy, tak jsou dotčený až na půdu, ale když imigranti ohrabávají v Kolíně nad Rýnem holkám frndy a honí si před nima fógly, tak je to OK. Totálně sebedestruktivní.

Je vás kurva hodně. Proč je prostě nepošlete ke dnu? Tři miliony občanů, co mají v ruce cigáro a volební právo, to je ohromná síla. Můžete si diktovat pravidla. Chceme hulit v hospodě, v autobuse, ve škole, na hokeji, v porodnici. Chceme hulit cigarety, doutníky, fajfku a jestli se vám to nelíbí, taky si vyližte prdel. Přesně takhle to dělají cykloaktivisti v těch jejich upocených hadrech, někam se přiserou a řeknou – my chceme, aby se utrácely veřejný prachy za infrastrukturu pro naši zábavu. A ono to jde.

Neudělají s tím nic, budou hezky zvedat pazouru, protože tři miliony nasranejch voličů spolehlivě znehodnotí jakoukoli investici do volební kampaně. Neziskovky budou protestovat a Pražské matky budou mít spasmus vagín, ale jinak se nestane lautr nic, kromě toho, že ty zmrdi budou hezky skákat, jak vy pískáte.

Založte si voličské sdružení. Nastudujte si něco o Tea party a udělejte Tobacco party.

Ohledně menšinových záležitostí je to vždy delikátní a používají se různé metody ovlivňování a lobbingu. Ale tři miliony voličů to klidně mohou praktikovat brute force.

Abych byl konkrétnější. Aktuálně provozují boj proti kouření ČSSD a ANO. Je to jedna z programových priorit jejich vlády. Mají na stranické úrovni něco proti cigárku? Tak se na to podíváme. Existuje dejme tomu půl milionu voličů, kteří „boj s kouřením“ přijímají pozitivně, protože ho pokládají za správný. Jsou to vesměs kriplové, který vzrušuje, že někomu jinému něco zakážou nebo se budou někomu jinému úředníci hrabat v peněžence, případně trpí paranoiou, že kvůli vyšším výdajům na léčení kuřáků na ně u doktora nezbyde. Až si zhmoždí šourek na kole, přijdou k dokotorovi, ale ten na ně nebude mít čas, protože bude právě transplantovat plíce. Bohužel mají každý jeden hlas. Pak existují tři miliony voličů, kteří vymění svůj hlas za nerušený cigáro na čtyři roky. Jsou ČSSD nebo ANO ochotny odepsat třetinu hlasů jen proto, aby se udělaly u desetiny voličů hezký? Ani omylem. Hezky zavřou hubu a budou šoupat nohama, těm dojičům kampaní proti kouření sdělí, že to bohužel není průchozí a najdou si jinou menšinu, která se neumí bránit a tu budou šikanovat místo vás.

Jasný jak facka.

 

FAQ

Kouřím a myslím, že je s kouřením třeba něco udělat.

Tak přestaňte hulit.

Nekouřím a myslím, že by stát měl s kouřením něco udělat

Volte ČSSD nebo ANO, protože už vám stejně nic jiného nepomůže. Nebo začněte hulit a pak postupujte podle předchozího bodu.

Obě strany mají jiné programové body, které jsou pro mě atraktivní. Třeba ještě sociálnější stát, vyšší daně, silnější policii, více byrokracie a další podobné věci.

Musíte se rozhodnout, jak moc si ceníte svoje cígo a za co ho vyměníte. Podle mě není v programu ČSSD ani ANO ani jedna věc, která by vyvážila svobodně vyhulené cígo. Je to silná motivace s nima pěkně vykejvat.

Je to nezodpovědné.

Leda píču. Zodpovědné je, co chcete vy. Pokud si ostatní myslí něco jiného, ať si to prosadí. Vyhraje ten zdatnější a tak je to v pořádku.

12345 (471x hodnoceno, průměr: 1,62 z 5)
20 334x přečteno
Updatováno: 19.3.2016 — 19:43
D-FENS © 2017